Yurtdışında Özel Liseler

Özel lise

YURTDIŞINDA LİSEDEN MEZUN OLAN GENÇLERE TÜRKİYE' DE SINAVSIZ ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ İMKANI

Türkiye' 2013 Ağustos ayında işleme konulan yasa gereği bundan böyle ''Yurtdışında bir liseden mezun olan öğrenci, Türkiye' de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.'' Bu nedenle yasa açıklandığından bu yana yani 2013 yılından itibaren basta Kanada ve Amerika liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye' de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  yurtdışında aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500' de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana 25 tane Kanada, Amerika ve İngiltere liselerine öğrenci yerleştirdik.

Üstelik çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı yurtdışında okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no'lu telefondan aradığınızda hemen ofise gelmeniz üzere randevu verilecektir.

Yurtdışında bir liseden mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen's Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

TÜRKİYE'DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi.

Yurtdışında lise eğitimi, öğrencilere pek çok fayda sağlamaktadır. Yurtdışında lise okumak, öğrencilerin farklı kültğrleri yakından tanımalarını ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Yurtdışında lise eğitimine devam eden öğrenciler İngilizceyi en kısa sürede geliştirebilir ve mükemmel bir şekilde kendilerini ifade edebilirler.

Amerika' da veya Kanada' da bir liseden mezun olmuş öğrenci kolaylıkla tüm dünya üniversitelerine kolaylıkla yerleşebilmektedirler. Top Amerika veya Kanada üniversiteleri için gereken bilgi ve donanımın yanı sıra başvurular için gerekli referansa da sahip olabilmektedirler.

Yurtdışında devlet liselerinde öğrenciler sadece 1 sene süreli eğitim alabilirler. Üstelik sadece aile yanı konaklama tercihinde bulunabilirler. Bu bir senenin sonunda okuluna, arkadaşlarına ve bulunduğu bölgeye alışkanlık kazanmış bir öğrenciyi alışkanlıklarından koparmak zordur. Bu nedenle 4 öğrenciye bir danışmanın olduğu, aynı zamanda yurt yani boarding konaklama alabileceği, tüm aktif sportif faaliyetlerin olduğu, geniş kampüs hizmetlerinden faydalanabilme  avantajlarından faydalanabilirsiniz. Yurtdışında özel liselerde okumayı tercih eden öğrenciler kolaylıkla burs alabilme şansına sahip olurlar. Ayrıca öğrenciler çok özel bir eğitim almaktadırlar. Hatta öğrenci henüz Lise 2. sınıfta iken dahi, hangi üniversitelere giriş yapabileceği, hangi bölümde okuyabileceği bile netleşmiş olmaktadır. Özel liselerin devlet liselerinden farkı öğrenci birinci sınıftan, dördüncü sınıfa kadar istediği kadar okuyabileceği, bu süreçte özel bir vasfı var ise burs alabileceği..... gibi birçok büyük avantajları vardır. Burslarla ilgili konuları danışmanlarımızla görüşmenizi tavsiye etmekteyiz. Öğrenciden alınacak veriler ve portfolyosu sonrasında yapılan görüşmelerde burs alabileceğiniz liseler belirlenerek, kayıt işlemleri devam ettirilmektedir.

JoomShaper