Kanada Liselerine Başvuru Şartları

Kanada LiseKanada’ daki lise programına katılmak isteyen öğrenci adaylarının IHS STUDY yetkilileri ile birebir bir görüşme yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle ailelere görüşmeye geldiklerinde çocukları ile beraber gelmeleri önerilmektedir. Daha sonraki aşamada ders notları ve öğretmen referansları dikkate alınarak öğrenciler yurtdışında lise okumaya kabul edilmektedir.

Yurtdışında devlet liselerinde bir akademik yılı tamamlayan öğrenciler eğitimleri sonrasında Türkiye'ye geri dönerler veya özel bir liseye transfer olmak zorundadırlar. Eğer çocuğunuzun yurtdışında okuyup okuyamayacağından endişe ediyorsanız, yaz döneminde yine lise okumasını istediğiniz yere yaz okuluna gönderebiliyoruz. Veya yurtdışında yarım dönem lise okumasını sağlayabiliyoruz.

     Program Koşulları

·      Lise öğrencisi olmak

·      12 – 18 yaş arasında olmak

·      Yıl sonu notları arasında zayıf notunun bulunmaması

·      İngilizce yeterlilik sınavını ve mülakatı başarı ile geçmek

·      Öğretmenlerinden referans alabilmek

Ücret

Programların içerikleri ve ücretleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle IHS STUDY danışmanlarımız ile görüşebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Program kapsamında;

·      Kanada’ da aile yanı konaklama

·      Kanada’ da lise eğitimi

·      Sağlık sigortası

·      Üniversite giriş desteği ve danışmanlık

·      Havaalanı karşılama

·      Eğitim seminerleri

 

Başvuru Tarihleri

İrlanda eğitim sistemi Türkiye’ den farklıdır. Bu nedenle başvuracak adayların akademik yıl veya yarıyıl başvuru tarihlerini IHS STUDY ile irtibata geçerek bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Öğrenci adayları ile gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında başvuru formunu doldurup iletmesi yeterlidir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en az 3 ay önce ofisimizle irtibata geçmesi gerekmektedir. Ön kaydınızın tamamlanması ve onay alması durumunda IHS STUDY tarafından size atanan danışmanımız sınav ve mülakat bilgileri için size iletecektir.

Program ve program süreci hakkında detaylı bilgi almak için 0212 259 60 75 no'lu telefon numarasından İstanbul Merkez ofisimizi arayabilir veya web sitemizde yer alan Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.

JoomShaper