Kanada Vize İşlemleri

Kanada VizeKanada öğrenci vizesi üç çeşittir. Bunlar:

1-      Öğrenci Vizesi: Altı ay veya daha fazla eğitim alacak öğrencilerin alması gereken vizedir. S1 olarak adlandırılan vize Kanada havaalanında bulunan yetkililerce verilmektedir. Bu vizeye başvurular Türkiye’ den yapılmaktadır. Havaalanında bulunan yetkiler ülkeye girebileceğinizi onaylamaktadır. Kanada’ dan ayrılma durumunda öğrenci vizeniz son bulur ve tekrar giriş yapmanız durumunda aynı işlemler yapılmaktadır.

2-      Kısa Süreli Öğrenci Vizesi: SX-1 olarak adlandırılan vize altı aydan kısa süreli eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. SX-1 vizesinde pasaportunuza basılan etiket öğrenci vizesi yerine geçmektedir. Havaalanında görüşme yapmanıza gerek kalmamaktadır. Amerika’ yı ziyaret edebilme olanağı sunmaktadır ancak farklı bir ülkeyi ziyaret etmek isterseniz vize başvurunuzda çok girişli vize almanız gerekmektedir.  

3-      Quebec Öğrenci Vizesi (CAQ – Certificat d’acceptation du Quebec): Kanada’ nın Quebec eyaletinde okumak isteyen öğrencilerin Ankara’ da bulunan Kanada Konsolosluğu’ na başvuruda bulunmaları gerekiyor. Quebec için verilen vize Quebec Kabul Sertifikası olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu vizeyi almadan önce konsolosluğa esas vize için başvurmanız gerekmektedir.

ALS STUDY olarak vize alma aşamasında ve süreç içerisinde size her konuda destek ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Detaylı bilgi almak için 0212 259 6075 nolu telefon numarasından İstanbul Merkez ofisimizi arayabilir veya web sitemizde yer alan Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.

JoomShaper