İngiltere Lise Programı

İngiltere Lise ProgramıLise öğrencileri, yurtdışında eğitim deneyimi kazanmak ve yeni bir bakış açısına sahip olmak için lise programlarını tercih etmektedir.

ALS STUDY olarak size İngiltere’ de yaşama ve İngiltere kültürünü yakından tanıma fırsatı sunuyoruz. İngiltere’ de yaşayacağınız tecrübelerle hayatınızın başında doğru adımlar atarak kariyerinize katkıda bulunacaksınız. Uluslararası öğrenci ayrıcalıklarına, yeni kültürleri tanıma ve kendi kültürünüzü tanıtma fırsatına sahip olacaksınız.

ALS STUDY, kültürel değişim programıyla dilerseniz devlet okulunda veya özel bir lisede okuma olanağı sunmaktadır. İngiltere’ de yatılı okulların yanı sıra aile yanı konaklama imkanı da sağlamaktadır. Aile yanı konaklamayı tercih ettiğiniz süre içerisinde, İngiltere kültürünü ve günlük yaşamını yakın tanıma fırsatına sahip olacaksınız. 

İngiltere’ yi ve eğitim sistemini yakından tanımanız için düzenlenen oryantasyon programıyla İngiltere’ ye uyum sağlayabileceksiniz. Okullarda bulunan danışmanlarınız sayesinde her sorunuz en kısa sürede cevaplanacaktır. Her adımınızda sizlere yardımcı olacaklardır.

Kültürel değişim programı ile Türkiye’ de uygulanan müfredata uygun olarak derslerinizi tamamlayabileceksiniz. Derslerin yanı sıra özgüveninizi ve sosyal ilişkilerinizi arttırmaya yönelik olarak spor ve kültürel faaliyetlere katılabileceksiniz. Lise son sınıfta İngiltere’ de okumayı tercih ederseniz üniversite için de başvuru olanağına sahip olabileceksiniz.   

JoomShaper