Avustralya Eğitim Sistemi

Avustralya EğitimAvustralya, lise öğrenimine önem veren ülkelerdendir. Liseler devlet tarafından desteklenmektedir. Okulların çoğu karma eğitim vermektedir. Avustralya liseleri teknolojiyi yakından takip etmesi ve uygulaması ile bilinmektedir.

Avustralya’ da eğitim yılı Ocak ayı sonunda başlar ve Aralık ayı sonunda biter. Öğrenim yılı içerisinde 2 dönemde eğitim verilir. Eğitim yılı süresinde 2 defa tatil için ara verilmektedir. Devlet okullarında sınıf mevcudu 15 – 18 kişi arasında değişmektedir. Teknolojik donanımlara sahip ve spor aktivitelerine önem verilmektedir. Yabancı öğrenciler için ek olarak İngilizce eğitimi verilmektedir.

Avustralya okulları, ülkenin çok kültürlülüğü yansıtır. Bu nedenle farklı etnik gruplara ait öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiştir. Yabancı öğrencilere pek çok devlet okuluna kayıt yaptırabilme olanağı sunmaktadır. Ancak bazı özel okullar sadece yabancı öğrenci kabul etmektedir.

Son derece güvenli ve sorunsuz okullarda kaliteli eğitimler verilmektedir. Avustralya’ ya uyum sağlamak son derece kolaydır. Öğretmen ve öğrencilerle iletişim kurmakta sorun yaşamazsınız. Öğrenciler, derslerini etkilemeyecek şekilde çalışma hakkında sahiptir. Avustralya’ da alacağınız eğitim sonrası diplomanız tüm dünya tarafından kabul edilmektedir. Devlet, eğitim alnında titizlikle çalışmaktadır. Devlet okulları ve özel okulların sınıf mevcudu aynıdır.

Verilen eğitimler sadece lise dersleri ağırlıklı değildir. Kişisel gelişimlere de yönelik olarak eğitim verilmektedir. Kayıt yaptıracak öğrenciler için ortaöğretim not ortalaması öncelikli önem taşımaktadır. Özel liseler özerk olarak çalışırken devlet liseleri gündüz eğitim vermektedir.  

JoomShaper