Avustralya Liselerine Başvuru Şartları

Avustralya LiseAvustralya’ daki lise programına katılmak isteyen adaylar ''IHS STUDY- Yurtdışında Lise'' tarafından uygulanan sınav ve mülakattı başarı ile geçebilmelidir. Daha sonraki aşamada ders notları ve öğretmen referansları dikkate alınarak öğrenciler programa kabul edilmektedir. Bir akademik yılı tamamlayan öğrenciler eğitimleri sonrasında geri dönerler.

Program Koşulları

·      Lise öğrencisi olmak

·      15 – 18 yaş arasında olmak

·      Yılsonu notları arasında zayıf notunun bulunmaması

·      İngilizce yeterlilik sınavını ve mülakatı başarı ile geçmek

·      Öğretmenlerinden referans alabilmek

Ücret

Programların içerikleri ve ücretleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle IHS STUDY danışmanlarımız ile görüşebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Program kapsamında;

·      Avustralya’ da aile yanı konaklama

·      Avustralya’ da lise eğitimi

·      Sağlık sigortası

·      Üniversite giriş desteği ve danışmanlık

·      Havaalanı karşılama

·      Eğitim semineri

Başvuru Tarihi

Avustralya eğitim sistemi Türkiye’ den farklıdır. Bu nedenle başvuracak adayların akademik yıl veya yarıyıl başvuru tarihlerini IHS STUDY-Yurtdışında Lise ile irtibata geçerek bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Öğrenci adayları ile gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında başvuru formunu doldurup iletmesi yeterlidir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en az 3 ay önce ofisimizle irtibata geçmesi gerekmektedir. Ön kaydınızın tamamlanması ve onay alması durumunda ''IHS STUDY-Yurtdışında Lise'' tarafından size atanan danışmanımız sınav ve mülakat bilgileri için size iletecektir.

Program ve program süreci hakkında detaylı bilgi almak için 0212 259 6075 nolu telefon numarasından İstanbul Merkez ofisimizi arayabilir veya web sitemizde yer alan Bilgi İstek Formunu d

JoomShaper