Avustralya Vizesi

Avustralya VizeAvustralya’da eğitim alabilmek için öğrenci vizesine başvurulması gerekmektedir. Ancak 3 aya kadar alınacak eğitimlerde pek tercih edilmemekle beraber istenirse Turist vizesine de başvurulabilir.

Avustralya öğrenci vizesi formları ile ilgili detaylara buradaki linkten ulaşabilir siniz.

 

IHS STUDY Yurtdışında Lise, Avustralya vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinde yardımcı olmaktadır. İlk Avustralya vizesi pasaportunuz için çok önem taşır. Size verilmiş bir Avustralya vizesinin sonraki vizelerde vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Avustralya vize dosyanızı güvenle IHS STUDY danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. IHS STUDY Avustralya Büyükelçiliğinin organize ettiği tüm eğitim ve vize toplantılarına katılmakta, Avustralya Eğitim ataşeliği ve Avustralya’daki okulların beraber organize ettiği workshoplara iştirak ederek kurs merkezlerini yerinde ziyaret etmektedir.

 

IHSSTUDY Avustralya Vize Danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 

 • Avustralya vize görüşmesinde yapılacak mülakat hakkında adayların bilgilendirilmesi,
 • Avustralya kurs/okul kabul mektuplarınızın vize dosyanıza eklenmesi
 • Avustralya vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • Avustralya vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • Avustralya vizesi için Ankara Avustralya büyükelçiliğine evraklarınızın teslimatı,
 • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması,
 • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi,
 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortanızın yapılması,
 • Uzun süreli eğitimlerde hazırlanacak İyiniyet mektubunun yazılmasına yardım etmesi,
 • Avustralya ‘ya vize başvuru dosyanızın itina ile düzenlenmesi.

IHS SSTUDY Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilere Avustralya vizesi konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Avustralya Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Üstelik IHS STUDY güvencesiyle Vize başvurularınız için Ankara’ ya gitmenize gerek kalmıyor. İşlemlerinizi tümü ile yürütüyoruz!

 

Avustralya Vizesi Evrakları

 

Öğrenci vizesi - 12 haftadan uzun süreli kalışlar için.

 

1)      Pasaport (en az 1 yıl geçerliği olan) ve varsa eski pasaportlar.(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için www.iem.gov.tr  adresini inceleyebilirsiniz.)
2)      Amerika Öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken evraklar
3)      157A numaralı vize başvuru formları ve 956 numaralı yetki formu
4)      Vize ücreti 809 TL (nakit) $650 Karşılığı
5)      Dört adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf, arka fon beyaz
6)      Pasaportunuz en az 2 sene geçerli olmalıdır.
7)      Tüm eski pasaportlar ve işlem görmüş tüm sayfalarının dosyaya eklenmesi gerekmektedir.
8)      Vize başvuru formlarının eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir.
9)      Kurs ücretlerini ödeyebileceğinizi gösteren belgeler.  (Assesment Level 3 olan sınıflarda örneğin ELICOS bankada bulunan paranın son 3 aydır hesapta olması şartı bulunmaktadır, Assesment Level 2 için bu kural aranmamaktadır). Bankadan, Bu miktarın gerçekliği, bankadan konsolosluk tarafından teyit edilir. Hesap öğrenci ve/veya ailesi üzerine olabilir.

 • Banka hesap cüzdanı
 • Bankanın başlıklı kâğıdına o günün hesaptaki miktarını gösteren İngilizce mektup

10)   Gelirinizi gösteren evrak, örneğin çalışıyorsanız işe giriş bildirgesi ve maaş bordronuz
11)   Sponsor 1. dereceden akraba olabilir. Masrafları karşılayacak kişinin düzenli geliri olmak zorundadır. Uluslararası şirketler dışında şirketler öğrenciye sponsor olamaz. Uluslararası şirketler dışında şirketler öğrenciye sponsor olamaz.         
12)   Öğrenci/ailesi veya sponsorunun hazırlaması gereken belgeler;  Eğer kendiniz veya ailenizden herhangi biri şirket sahibi ise; şirketinizle ilgili evraklar; Ticaret odası sicil kaydı, son vergi levhanız, imza sirküleri ve kuruluş gazetesi fotokopisi
13)   Aileniz masrafları karşılıyor ise durumu açıklayan bir yazı. Affidavit of Support belge örneği ALS STUDY danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
14)   Yurtdışında ikamet eden Sponsorun pasaport fotokopisi     
15)   Hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve tatil dönemi dışında gidiyorsanız okuldan alacağınız izin belgesi.
16)   En son Diplomanız, Türkiye'de bir dil kursuna gidilmişse; sertifika ya da dil kursundan bir yazı ve başka kurslara gidilmişse, o kurslara ait sertifikalar Herhangi bir dil yeterlilik sınavına girilmişse (TOEFL, IELTS vb) alınan neticeyi gösteren belge.
17)   Emniyetten Adli Sicil Kaydı
18)   Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
19)   Askerlik tecil ya da terhis belgesi
20)   Evli iseniz evlenme Cüzdanı Fotokopisi
21)   Velileri olmaksızın Avustralya’ya  seyahat eden 16 yaşın altındaki çocuklar, velilerinin seyahat etmelerine izin verdiklerini belgeleyen noter onaylı İngilizce Muvafakatname.
22)   Varsa tapu, araba ruhsatı ve kira kontratları
23)   Ön vize onayından sonra Avustralya Büyükelçiliğinin anlaşmalı olduğu hastaneden sağlık kontrolü

 

İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.

 

AVUSTURALYA VİZESİ BAŞVURU MERKEZİ:

Büyükelçilik Adresi: Uğur Mumcu 88, Kat 7 GOP ANKARA 

Telefon: 0312 459 9500 – Fax: 0312 446 4827

 

Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Avustralya vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır.  Kurs/Okul kayıtlarını IHS STUDY aracılığı ile gerçekleştiren adaylardan vize ücreti talep edilmemektedir.

IHS STUDY ‘ nin vize danışmanlığı yapmış olduğu ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Macaristan, Polonya, Güney Afrika.

More in this category: « Oryantasyon
JoomShaper