Amerika'da Lise Okumanın Faydaları

Amerika' da Lise okumakla geleceğiniz ve kariyeriniz açısından önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Lise döneminde yaşayacağınız bu tecrübe ile dünyaya ve geleceğinize farklı bir açıdan bakacaksınız. Çok kültürlü bir ülkede farklı yaşam tarzlarını tanıma ve kendi kültürünüzü tanıtma fırsatına sahip olacaksınız. Böylece farklı kültürlere hoşgörü gösterecek ve saygı duymayı öğreneceksiniz. Geleceğinizi çok uluslu şirketlerde çalışmak üzere hedefleyecek veya aile şirketinizi uluslararası platformlara taşımayı hedefleyeceksiniz. Ve hatta sadece birkaç ülkede verilebilen ''Vatandaşlık hakkından'' faydalanabileceksiniz.

Amerika’ da mükemmel bir eğitimin yanı sıra İngilizce dil becerilerinizi de geliştirebileceksiniz. Amerika kültürüne ve yaşamına yakından tanıklık edebileceksiniz. Yaşayacağınız eşsiz deneyimle geleceğiniz için farklı kültürlere ait insanlarla tanışabileceksiniz.

Amerika' da Yarım yıl veya 1 yıllık Kültürel Değişim Programına katılan öğrenciler, Amerika’ daki üniversitelerde kolay bir şekilde burs alarak okuyabilmektedirler. Ayrıca çeşitli spor dalları ile uğraşan öğrenciler üniversite burslarını daha kolay bir şekilde almaktadırlar. Spor dallarının yanı sıra satranç, modern dans ve müzik alanlarıyla ilgilenen öğrenciler de kolaylıkla bir burs alabilmektedirler. SAT, ACT ve TOEFL sınavlarından başarılı olan öğrenciler pek çok üniversite için burs kazanabilmektedirler. Türkiye’ de üniversite okumayı tercih eden öğrenciler için İngilizce dil yeterliliğini kolaylığını yaşarlar. Hazırlık sınıfında okumadan lisans eğitimlerine devam edebilirler. Öğrenciler, ayrıca Türkiye’ de de geçerli olan TOEFL sınavında başarılı olurlar. 

Amerika'da Lise Eğitimi, eğitim ücretlerinin düşüklüğü, dünya standartlarındaki kalitesi ve dünya sıralamasında en büyük ilk 30 üniversiteye kabul garantisi nedeni ile tüm geleceğini ve kariyerini yurtdışında yaşamak isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir.

YURTDIŞINDA LİSEDEN MEZUN OLAN GENÇLERE TÜRKİYE' DE SINAVSIZ ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ İMKANI

Türkiye' 2013 Ağustos ayında işleme konulan yasa gereği ''Yurtdışında bir liseden mezun olan öğrenci, Türkiye' de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.'' Bu nedenle yasa açıklandığından bu yana yani 2013 yılından itibaren basta Kanada ve Amerika liselerine aşırı rağbet almaktayız. Türk aileler yurtdışında liselerin maliyetlerinin uygun oluşu nedeniyle hiç zorlanmadan, çocuklarının Türkiye' de istediği üniversiteye giriş hakkına sahip olmalarının yanında,  yurtdışında aldıkları lise eğitimlerinin üstün kalitesi nedeni ile çocuklarının dünya sıralamasında ilk 500' de olan aşağıdaki üniversitelere rahatlıkla kabul edilme avantajlarından faydalanmak istemelerinden dolayı bu yasa açıklanmasından bu yana 25 tane Kanada, Amerika ve İngiltere liselerine öğrenci yerleştirdik.

 

Üstelik çocuğunuzun son yılında, yani 12. sınıfta iken dahi kaydını yapabiliyoruz. Sadece son yılı yurtdışında okuyarak çocuğunuzun mezun olması da mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey anne ve babaların bizimle iletişime geçmeleridir. Görüşmeler telefonda yapılmamaktadır. 0212 259 60 75 no'lu telefondan aradığınızda hemen ofise gelmeniz üzere randevu verilecektir.

Yurtdışında bir liseden mezun olan çocuğunuzun kolaylıkla kabul edilebileceği Üniversiteler şöyledir.

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, UC Berkeley, MIT, Cambridge Üniversitesi, Caltech-California Institute of Technology,  Colombia Üniversitesi, University of Chicago,

 

İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ DÜNYA SIRALAMASI : Cambridge Üniversitesi(5. sırada), Oxford Üniversitesi(10. sırada), University of College London (21. sırada), The Imperial College of Science, Technology and Medicine (24. sırada), Manchester Üniversitesi(41. sırada)

 

KANADA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI: British Colombia Ünviersitesi (40. sırada), McGill Üniversitesi (58. sırada), McMaster Üniversitesi (92. sırada), Alberta Üniversitesi (101. sırada), Montreal Üniversitesi (102. sırada), Waterloo Üniversitesi (153. sırada), Dalhouise Üniversitesi (201. sırada), Laval Üniversitesi (202. sırada), Queen's Üniversitesi (203.sırada), Simon Fraser Üniversitesi (204.sırada), Calgary Üniversitesi (205. sırada), Western Ontario Üniversitesi.

 

TÜRKİYE'DE SINAVSIZ KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÜNİVERSİTELER: Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi.

 

JoomShaper