Amerika'da Aile Yanı Konaklama

Amerika'da KonaklamaYurtdışında eğitim göreceğiniz süre boyunca titizlikle seçilen ailelerin yanında evinizdeymiş hissini veren bir ortamda kalma fırsatına da sahip olacaksınız. ALS STUDY olarak her aşamada sizlere desteğimizi ve danışmanlığımızı sunmaktayız.

Ev sahibi olacak adayların dolduracağı müracaat formu ile başvuruda bulunurlar. Ailenin geçmişi, meslekleri, eğitimleri, sağlık durumları ve ilgi alanları formda belirtilir. Ayrıca çalıştığı kurumlar ve üye oldukları dernekler tarafından referans istenir. Araştırmalar ve incelemeler sonunda onay verilen ailelere uluslararası öğrenciler ve ailenin yapması gereken görevlerle ilgili eğitim verilir. ALS STUDY olarak yeterlilik sınavını ve mülakatı geçen öğrenciler tarafından doldurulan formlar doğrultusunda aileler misafir edecekleri öğrencileri seçerler.

Amerika’ da konaklayacağı aile ve okullar belirlendikten sonra öğrenci aile ile kısa bir görüşme gerçekleştirir. Öğrenciyi havaalanında okul temsilcisi ve aile birlikte karşılarlar. Okul temsilcisi düzenli olarak öğrenci ve aileyi ziyaret ederek rapor hazırlar, hazırladığı bu rapor Türkiye’ ye gönderilir. İletişimle oluşabilecek yanlış anlaşılmaları düzeltir ve güven ve saygı ortamı oluşturur.

ALS STUDY temsilcilerine ait telefon numaraları öğrenciye ve aile verilir. Temsilcilere 24 saat boyunca ulaşılabilmektedir. 

JoomShaper