Amerika Lise Programları

Amerika’ da bir yıl yaşama fırsatını veren kültür değişim programlarıyla, dünyaya bakış açınız değişecek. Amerikan eğitim sisteminde edineceğiniz tecrübe ile sosyal ve kültürel olarak gelişeceksiniz. Kişisel gelişiminize büyük katkı sağlayacak bu deneyim ile özgüven dolu bir birey olabileceksiniz. Kültürel değişim programı ile öğrenciler yerel bir kamu okuluna devam ederle ve titizlikle seçilmiş ailelerin yanında kalırlar. Ancak özel liseleri tercih eden öğrenciler için yatılı eğitim hizmeti veren özel liseler ve aile yanı konaklama olarak iki konaklama seçeneği olacaktır.

Akademik yıl programlarını tercih eden öğrenciler Türkiye’ de müfredata paralel alacağınız derslerin yanı sıra sanat, spor içerikli derslerde alabilmektedirler.

 

Amerika Liselerine son sınıfta okurken de başvuru yapabiliyorsunuz. Lise son sınıfı Amerika' da okuyan bir öğrenci Amerika veya dünyanın her yerindeki üniversitelere kolayca başvuru yapabilir ve kolyaca kabul edilebilirler.  Amerika'da okuyacapınız lise eğitimi üniversite hayatınızda size bir avantaj olarak geri dönecektir.

JoomShaper