Amerika Hakkında

Amerika HakkındaALS STUDY olarak, Amerika’ da eğitim görmek isteyen öğrencilerimizi özenle seçilmiş gönüllü Amerikalı ailelerin yanında konaklama imkanları sunulmaktadır. Program doğrultusunda kendilerine ait bir odada aile yanında konaklayan öğrenciler, hem aile sıcaklığının sağladığı konfora hem de Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacaklar.

Özel ve kamu liselerinde akademik yıl programı veya yarıyıl programını tercih edebilirsiniz. Adaylar, ilgileri ve not ortalamaları doğrultusunda veri bankasında uygun olan liselere yerleştirilmektedir. Değişim programları sponsorları Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenir. Yaşları 15 ile 18 arasında olan öğrenciler akademik veya yarıyıl olarak eğitim almaktadırlar.  

Amerika, geniş bir coğrafyaya sahip ve çok kültürlü bir ülkedir. Ülke, 50 eyaletten oluşur. Amerika, doğa zenginlikleri ile dünyada önemli bir yere sahiptir. Milli parkları, Büyük Kanyon en önemli doğa özellikleridir. Amerika’ nın en önemli merkezleri New York, Chicago ve Washington’ dur. Hem kültürel hem de ticari olarak hizmet veren şehirlerdir. 

More in this category: Amerika Lise Programları »
JoomShaper